Menüler

BATMAN VALİMİZ YENİ HASANKEYF'TE

09.01.2018
Batman Valimiz Sayın Ahmet Deniz Hasankeyf ilçemizi ziyaret ederek, Hasankeyf yeni yerleşkesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi vatandaşlarla bir araya geldi.

Sayın  Valimiz  Ahmet  Deniz  ilçemizi  ziyaret   ederek,  Hasankeyf  Yeni   Yerleşkesinde  yürütülen  çalışmaları yerinde inceledi. İlçe ziyareti sırasında Sayın Valimize DSİ 16. Bölge Müdürü Sn. Ali Naci KÖSALI, Hasankeyf Kaymakamı Sn. Faruk Bülent BAYGÜVEN, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri eşlik ettiler.

BATMAN VALİMİZ SAYIN AHMET DENİZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Daha sonra kaymakamlık toplantı salonunda muhtarlarla bir araya gelen valimiz, köylere yapılan altyapı hizmetlerine değinerek, köylerimizde ihtiyaç duyulan altyapı ve üst yapı çalışmalarımız devam edecektir. “Hasankeyf yeni yerleşkesinde 25 yataklı hastane ve yüksekokulun da hizmete açılacağını belirterek, yapılan yatırımların yanında Hasankeyf suyla bütünleştikten sonra Türkiye’nin örnek ilçelerinden bir tanesi olacaktır.Hasankeyf kalesinde yapılan çalışmaların ardında kale de turizme açılacak. Kültürel varlıkların taşınması, müzenin ve kütüphanenin açılmasıyla birlikte Hasankeyf’ in turizm potansiyeli daha da yükselecektir” diye konuştu.

Toplantının ardından yapımı tamamlanan ilçe müzesinde incelemelerde bulunan valimizi, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yeni açılan ilçe kütüphanesini ziyaret eden Vali sayın Ahmet Deniz, kütüphanede incelemelerde bulunarak, öğrencilerle bir süre kitap okudu.

Daha sonra Zeynel Bey Külliyesi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen vali sayın Ahmet DENİZ, yürütülen faaliyetler hakkında  DSİ 16. Bölge Müdürü Sn. Ali Naci KÖSALI 'dan bilgi aldı.

VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Hasankeyf seyir alanında vatandaşlarla bir araya gelen Vali sayın Ahmet DENİZ, vatandaşlarla  bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.