Menüler

BAKANIMIZ DR.BEKİR PAKDEMİRLİ, BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE KOORDİNASYON TOPLANTISINA BAŞKANLIK YAPTI

06.08.2018
Tarım ve Orman Bakanımız Dr.Sedat PAKDEMİRLİ Bölge Müdürlüğümüz'de
Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli Ilısu Barajı ve HES Projesi kapsamında Artuklu Hamamı’nın yeni yerine taşınmasına nezaret etmek üzere Hasankeyf'e geldi, Bakanımız Dr.Sedat Pakdemirli'ye ziyaretinde Müsteşar Akif Özkaldı, Batman Valisi Ahmet Deniz, Mardin Valisi Mustafa Yaman, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Bakanlık yetkilileri ve DSI 16. Bölge Müdürümüz Ali Naci Kösali eşlik etti.


Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin önüne 2023, 2052 ve 2071 hedeflerini koyduğuna dikkat  çekerek "Önümüzdeki günlerde Malazgirt'te Türk milletinin Anadolu'ya gelişinin yıl dönümünü kutluyor olacağız. İnşallah Malazgirt Zaferinin bininci yılında, Türkiye bölgesinde daha güçlü ve müreffeh bir hale gelecektir. Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde güçlü ve lider Türkiye'yi inşa ediyor olacağız." diye konuştu.


Bakan Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 24 Haziran'da yeni bir sisteme geçtiğini hatırlatarak, böylece daha dinamik, esnek ve güzel bir hükümet sisteminin getirildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen hafta 100 günlük icraat programının açıklandığını hatırlatan  Pakdemirli "Bu 100 günlük proje ne demek; 100 günde sığdıracağımız işler demek. Gelecekte Türkiye'nin şahlanışının bir göstergesi olarak bunları algılamamız lazım. İnşallah çok iyi çok güzel hizmetlerle Türkiye'yi ülkemizi  milletimizi taçlandırıyor olacağız." dedi.

Türkiye'nin önüne 2023, 2052 ve 2071 hedeflerini koyduğuna dikkat çeken Pakdemirli "Önümüzdeki günlerde Malazgirt'te  Türk milletinin Anadolu'ya gelişinin yıl dönümünü kutluyor olacağız. İnşallah Malazgirt Zaferinin bininci yılında, Türkiye bölgesinde daha güçlü ve müreffeh bir hale gelecektir. Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde güçlü ve lider Türkiye'yi inşa ediyor olacağız." diye konuştu. Pakdemirli, son 16 yılda tarım, orman ve sulama alanlarında çok önemli işlere imza atıldığını belirterek  "Tabi bildiğiniz üzere yeni yönetim sistemimizde bakanlıkların sayısı azaldı, tarım ve orman birleşti. Aslında su ve toprağın ayrılmaz olan birlikteliğini tekrar bir araya getirmiş oluyoruz. Tabii ki su,  tarım ve orman ayrılamaz ve birbirine tekrar kavuştu diyoruz." dedi.


Bakan Pakdemirli Artuklu Hamamı’nın taşınmasının ardından Hasankeyf Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven’i ziyaret etti.Hasankeyf yeni yerleşkesi ve ticaret merkezinde yürütülen çalışmalar hakkında yerinde bilgi alan Pakdemirli yapımı tamamlanarak hizmete alınan Kütüphane’de öğrenciler ile bir araya geldi.

Bakanımız, DSİ 16.Bölge Müdürlüğümüzü de ziyaret ederek “Koordinasyon Toplantısı”na başkanlık etti. Bakanlık faaliyetleri ve yatırımlarının ele alındığı toplantıda Genel Müdürümüz Murat Acu tarafından “Ilısu Barajı  ve HES Projesi” hakkında sunum yapıldı.Baraj sahasında incelemelerde bulundu.